EMBA Ana Sayfa  |  Öğrenim Programı ve Hedefleri  | Ders İçerikleri  |  Başvuru  |  Akademik Kadro  |  Katılımcı Profili ve Mezun Görüşleri  |  Haberler ve Etkinlikler

 

Seyit Yılmaz – EMBA 2014
Türk Telekom | İK Servisleri Direktörü

Mesleki ve kişisel gelişimime önemli katkısı olacağını düşündüğüm için Bilkent Üniversitesi Yönetici MBA programına katılmaya karar verdim. Bilkent Üniversitesi’ni seçmeden öncede birçok farklı kanaldan araştırmalar yaptım. Özellikle Türkiye’de Bilkent Üniversitesi’nin Yönetici MBA programı veren üniversiteler arasında en üst sıralarda yer alması, iş dünyası içerisindeki güçlü konumu, alanında çok başarılı olan bir öğretim kadrosuna sahip olması, iş dünyasına yönelik geniş bir bağlantı ağı sunması ve özellikle iş ve aile hayatıma destek sağlayacak 2 haftada bir Cuma-Cumartesi günü şeklinde olan ders programı nedeniyle bu programı tercih ettim.

Bilkent Üniversitesi’nde eğitime başladıktan sonra tüm derslerin iş hayatı içerisinde karşılaşılan gerçek vakalar ve projeler üzerinden işleniyor olması gelişimime çok büyük katkı sağladı. Aynı zamanda farklı sektörlerden, farklı tecrübelere sahip yöneticilerle yapılan tartışmalar ve ortak takım projeleri iş hayatı içerisinde karşılaştığım birçok konuyu daha geniş bir bakış açısıyla ele almamı sağladı.

Bilkent Üniversitesi Yönetici MBA programında aldığım birçok dersin bana çok önemli tecrübeler kazandırdığını söyleyebilirim. Bunlar arasında unutamayacağım ve ilk aklıma geleni, Liderlik dersinin Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile beraber yapılmasıydı. Profesyonel bir orkestrayı bu konuda hiçbir bilgim olmamasına rağmen bir şef olarak yönetmek çok değerli bir deneyimdi. Orkestranın tüm üyelerinin sizin gözünüzün içine baktığı, ufak bir mimiğinizle müziği başlatıp durdurabildiğiniz uyum veya uyumsuzluğun hemen farkedilebildiği, hata yapma şansınızın çok az olduğu ve liderliğin uygulamalı olarak nasıl bir vizyon, özgüven, delegasyon ve takım olarak hareket ettirebilme yetkinliği gerektirdiğini gözlemlediğim başarılı bir çalışmaydı.

Anıl Sevinç – EMBA 2014
GAMA Enerji – Genel Müdür Yardımcısı Varlıklar Yönetimi

Yoğun bir işgünüydü, Bilkent Yönetici MBA koordinatöründen oryantasyon programı ile ilgili bir mail aldım ve programı okudukça sandalyeme biraz daha yerleşip keyiflendim. “Bodrum’da Temel Yelken Eğitimi Takım Çalışması ve Liderlik Programı”. Yelken yapmayı severim, Bodrum’u severim, hele de aylardan Eylül ise, keyifli ve meraklıyım.

Yoldayız…
Havaalanında buluşuyoruz ilk defa sınıf arkadaşlarım ve hocalarım ile.Havalimanın girişinden itibaren özel bir muamele görüyorum. TAV üniformalı görevliler yönlendiriyorlar. İkramlar hazırlanmış, güler yüzlü bir karşılama. Check-in yapılmış, biletler dağıtılıyor. Öğreniyorum, sınıf arkadaşım TAV Esenboğa Genel Müdürü. Yönetici MBA programının ilk faydasını anlıyorum, yeni iş ağları.

İlk Takımım…
Sabah çok erken, tekneler hazırlanmış. Takım arkadaşlarımı ismen biliyorum ve tekne başında yüz yüze tanışıyoruz. Örsan Örge’nin takım üyesi değil, hocam olduğunu öğreniyorum. Beş numaralı takım, ilk takım arkadaşlarım ve teknemize biniyoruz usul usul yol almaya başlıyoruz. Önce herkes biraz çekimser, kısa bir zaman sonra birimiz dümende, birimiz vinçte, birimiz yelkende manevralar yapıyoruz. Takımların hepsi iyi, ilk günün sonunda yarışmaya başlıyoruz. Tatlı rekabeti anlıyorum.

Oryantasyon sonunda, takım arkadaşlarım ile konuşuyoruz ve sanki hepimiz hemfikiriz. En iyi takım biziz ve bundan sonraki takım çalışmalarında bu ahenk nasıl yakalanır diye endişeliyiz biraz. Zaman içinde yanıldığımızı anlıyoruz. Yönetici MBA programı süresince, onlarca farklı takımda, farklı kişiler ile çalışabilmeyi, üretebilmeyi ve sunabilmeyi öğreniyoruz.

Oryantasyon Sonunda…
Eve dönüyoruz, artık yeni bir sürecin başında büyük bir aileyiz

İrem Üreten – EMBA 2013
DAPA Ltd. Şti. – Satış ve Pazarlama Müdürü

Bilkent Üniversitesi Yönetici MBA programının benim açımdan en önemli katkılarından biri, bizlere Michigan Üniversitesi’nde bir haftalık bir eğitim görme imkanını tanınmış olmasıdır. İki üniversitenin ortak gerçekleştirdiği bu program sayesinde son derece rekabetçi bir ortamda sayısız küresel firma ve marka yaratmış bir ülkede ve bu firmalara yöneticiler yetiştiren en önemli ABD üniversitelerinden birinde, uluslararası piyasalarda rekabet, müzakere teknikleri ve kültürel farkların yüksek olduğu bir dünyada rekabetçi stratejilere yönelik önemli kazanımlar elde ettik.

Yine bu küresel markalardan biri olan Ford’un fabrikasını ziyaret ederek firmanın üst düzey yöneticileriyle yüz yüze görüşme ve onlara sorular sorma fırsatı bulduk. Belge güvenliği ve marka koruma gibi yenilikçi bir alanda, yabancı Avrupa firmalarının Türkiye temsilciliğini yapan bir kişi olarak Michigan’da katıldığım bu programın bana çok daha geniş bir perspektiften bakma ve kendime farklı sorular sorma imkanı tanıdığını görüyorum.

Ömür boyu hatırlayacağımız, keyifli bir hafta geçirdik. Öğrencilerine tanıdığı buna benzer eşsiz ve değerli fırsatlar sayesinde, Bilkent Üniversitesi Yönetici MBA programı yeni ve farklı bakış açıları kazandığınız, farklı tecrübelere dair paylaşımlarda bulunabildiğiniz ve iş hayatında farkındalığınızı arttırmanızı sağlayacak, katma değeri son derece yüksek bir programdır.

Tolga Yardımcı – EMBA 2013
Tepe İnşaat – İstanbul Bölge Müdürü

“Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki, 17 senelik profesyonel hayatımın, kişisel gelişim ve liderlik alanında takip ettiğim pek çok yayın, seminer ve etkinlikle dolu çabalarımın, kısaca mesleki maceramın en önemli ve en verimli kısmı, Bilkent Üniversitesi’nde geçirdiğim iki senelik Yöneticiler için MBA Programı oldu. 40 yaşıma yaklaşırken, okul sıralarına dönmek heyecan verici olsa da, programın içerisinde bunun asla ve sadece bir MBA Programı olmadığını keşfetmek kesinlikle keyifli.

Bugün programı tamamladıktan sonra bile, hemen her gün programın yararlarını farkediyorum. Etkin bir mezunlar ağı içerisinde bulunmak, her şeyden önemlisi, bir profesyonel olarak elime aldığım hemen her konuda, projede ya da iş hayatına ilişkin bir problemde etkili çözüme ilişkin bir kılavuz setin varlığını bilmek asla küçümsenmeyecek bir konfor. Zaten başka hangi programda, bir gün senfoni orkestrası yönetip, bir başka gün dümen tutarak denizci olabilirsiz ki, dünyaca ünlü bir üniversitenin konuğu olarak Amerika’ya seyahat etme kısmını değinmiyrum bile. Anlatmak zor, ama içerisinde olmak kesinlikle tarifsiz ve heyecan verici.

Bence, karar vermeden, bir kere daha düşünün.

Nuray Demirer – EMBA 2014
TAV Ankara Havalimanı – Terminal İşletmesi Genel Müdürü

Executive MBA programı ile Esenboğa Havalimanında İşletme Fakültesi öğrencileri proje çalışmaları yaptığı ve sunumlarını bizlerle paylaştığı esnada tanıştım.Ve o gün benim için yeni bir dönemin başlangıcı oldu.Yıllar sonra tekrar öğrencilik yıllarına geri dönme şansı yakaladım. Bu sefer çok daha keyifliydi. Bu programda yer alan bizlere her ne kadar katılımcı densede tam olarak öğrenciydik.Hala öyleyiz.Birkaç ay sonra mezun oluyoruz.Programa kabul edildikten sonraki ilk derslerimiz Bodrum’da yelkenli kullanımı esnasında gerçekleşti. Ve öyle başarılı bir başlangıçtı ki sınıf birbiriyle yıllardır tanışıyormuş gibi hissetti.Sadece bunun için dahi bu programa katılınabilir.

Dersler başladığında birbirimizide tanımaya başladık. Herkes değişik sektör temsilcisi ve herkes farklı mesleklerden.Müthiş bir iletişim ve paylaşım grubu. Sadece işlerimiz ile ilgili tecrübelerimizin paylaşımı dahi, ayrı bir eğitim hepimiz için.Karşılaştığımız konular ile ilgili farklı bakış açıları ve çözümler olabileceğini gördük. Derslerin konuları benim için sorumluluğum dahilinde olan tüm başlıkları içeriyordu..Yönetimin temelleri ve insan kaynakları hepimizin her sektördeki en önemli ve öncelikli konumuz. Sınıf içi uygulamaları konuların iyice anlaşılmasını beraberinde getirdi.Ve çok eğlendik. Her modül sonunda yapmış olduğumuz grup çalışmaları ve katılımcılar karşısındaki sunumlarımız ise konuları en detaylı şekilde anlamamızı sağladı.Çok uzun saatler hazırlık yaptık ve heyecan içinde sunumlarımızı gerçekleştirdik. Bu süreçteki kazanımımız, alacağımız notların çok ötesinde oldu. Ekonomi dersinde dünya krizlerinin detaylarını algılayabildik ve bugün ile karşılaştırdık. Tüm bu konuları profesyonel ve uzmanlaşmış akademisyen hocalarımızdan ve iş dünyasının başarılı profesyonel çalışanlarından öğrenme şansı yakaladık. Finans yönetimi, hukuk, pazarlama diğer önemli konular. Herbirinde en son bilgi ve teknolojileri ,teknikleri dünyadaki örnekleri ile öğrendik, deneyimledik.Sadece bilgiyi kapsayan bir eğitim olmayıp ,etkili iletişim becerileri ile sorumluluk bilincinin gelişimine büyük önem veren bir süreç. Her ders günü tüm bunların harmanlandığı özel saatler. Ve bizler için mutluluk anları.

Her katılımcının profesyonel iş hayatını olumlu yönde etkilediği ve kariyerlerimizde büyük artılar yaratacağı tartışmasız.

İyi ki bu programa katıldım.

Besim Şişman – EMBA 2015
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı – Genel Müdürü

Bilkent Executive MBA konsepti; eğitim atmosferi kaliteli bir okulda, dünyayı çok iyi algılamış öğretici kadrosu ile ülkenin geleceğinde çok iyi konumlarda söz sahibi olacak genç yöneticileri buluşturuan bir konsepttir.

Burada tartışarak öğrenirsiniz, sadece öğreticilerden değil birbirinizden de öğrenirsiniz. İnteraktif bir alış-veiş ortamında kendi geleceğinizi ve şirketinizin geleceğini daha iyi nasıl şekillendireceğinizi anlar ve programlayabilirsiniz.

Ben diyorum ki;

O kadar kaliteli bir toplulukla beraberiz ki, bu sınıfı bana verseler herhangi bir şirketi bu kaliteli arkadaşlarla zirveye taşıyabilirim.

Senem Eremrem Pilav – EMBA 2015
Finansbank – Tahsis Müdürü

Bilkent EMBA’nın hayatımda bu kadar önemli bir yerde olacağını tahmin etmezdim.Programa başvurduğumda, yoğun iş temposunda nasıl tekrar öğrenci olacağım ,nasıl üstesinden geleceğim ve nasıl zaman ayırabileceğim konusunda çok tedirgindim.6.ayın sonunda şunu söyleyebilirim; başarıyorum, hatta dersleri iple çekiyorum.

Emba ‘nın hem akademik bilgi olarak hem de iş hayatımda bana çok şey kattığını görüyorum. Yetkinliklerimin farkında olmama,geliştirmeme, farklı bakış açılarıyla düşünmeme yardımcı oluyor. Artık iş hayatımda bir karar aşamasında, bir problem çözümünde,bir proje çalışmasında, tüm dinamikleri ele alıp,daha dikkatli karar veriyorum.

Bunun yanında sınıf arkadaşlarım kendi sektörlerinde birer yıldız, bilgi ve deneyim paylaşımlarımız maksimum düzeyde, derslerimiz öyle haraketli geçiyor ki, günün tüm yorgunluğu uçup gidiyor.Her ne kadar çok değerli hocalarımızı yoruyorsak da bizlere destek olmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Günün sonunda, şunu söylerken buluyorum kendimi; “Bilkent E-MBA, uzun zamandır verdiğim en iyi karar”

Ümit Hira – EMBA 2015
Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Projesi – Mali ve İdari İşler Müdürü

Dünya standartlarında bir fakülte ve program. Akademik kadrosuyla, gerek yerel gerekse uluslararası profesyonel hayattan gelen misafirleriyle, program katılımcıları ile bütün olarak çok seçkin, prestijli bir topluluk ve bu programın üyesi olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Günümüz iş hayatındaki eksiklikleri akademik yaklaşım, teorik çerçeveden açıklamayı ve çözmeyi hedefleyen programımız farklı sektörlerde deneyim sahibi, yetenekli, yönetim tecrübeleri olan katılımcılarımızın dinamik tartışma ortamlarıyla çok verimli bir hale dönüşüyor.

Eğitimlerimiz sonucu verilen hedef odaklı projelerimiz yeteneklerimizi geliştirirken, bilgi birikimlerimizi arttırıyor.Bu programı tamamladığımız da aynı işi daha hızlı, çözüm odaklı, herkesten farklı düşünerek, farklı biçimde yapabilme becerileri sağlayacağımızı ümit ediyorum.

Kendi sütünü mayalanmasını bilmeyen, başkasının yoğurdundan yağ çıkaramaz. Kendinizi önemseyin, işe de yüreğimizi mayalamakla işe başlayalım. İnsan değer verdiği şeye yatırım yapar. Kendinize ne kadar değer veriyorsunu sorusunun cevabıdır Bilkent EMBA.

Cem Çobanoğlu – EMBA 2014
Turkcell Grup Global Tower – Kuzey Anadolu Bölge Tesis & Bakım Müdürü

Executive M.B.A programının yöneticilik yaptığım süre içerisinde edindiğim ve edinmekte olduğum bilgi ve becerilerimi geliştirmek, sahip olduğum örtük bilgileri açık bilgi haline getirmek, karmaşıklaşan ve globalleşen iş dünyasında rekabet ve değişim sürecinde geleceğin lider rolünü üstlenme yolunda önümü açacağını düşüyorum. Yönetim Bilimci Peter F. Drucker’ in bir sözü ile düşüncelerimi bitirmek istiyorum, “Yönetmek bir şeyleri yapmak, Liderlik ise doğru şeyleri yapmaktır.

Emre Barış Aksu – EMBA 2014
STM – Bilişim Çözümleri Grup Yöneticisi

Bilkent EMBA sayesinde yönetimsel bilgi seviyemin ve farkındalığımın oldukça arttığını düşünüyorum. Konusunda uluslararası üne sahip değerli akademisyenler ve deneyimleri ile kendilerini kanıtlamış uzmanlar aracılığıyla çok iyi kurgulanmış bir eğitim programı oluşturulmuş durumda. Kendi adıma çok şey öğrendiğimi ve iş hayatımda da bu bilgileri uygulamaya başladığımı söyleyebilirim. Ayrıca, oluşmuş olan sosyal ortam ve networking sayesinde birçok değerli katılımcı ile tanışma, tecrübe ve deneyim paylaşımında bulunma şansım oldu. Bu paylaşımın akademik kazanım kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Bilkent Üniversitesi’nin güven veren akademik duruşu ve geçmişi ile şekillenmiş olan bu programı teknik ya da idari yöneticilik pozisyonunda olan herkese tavsiye ederim.

Gökhan Tuhan – EMBA 2014
Pfizer – Türkiye Resmi İlişkiler Müdürü

İş hayatımızda en fazla karşılaştığımız şeylerden birisi teorinin pratik ile tam örtüşmemesidir.
Bilkent EMBA programı teorik bilgiyi iş dünyası içinden örneklerle ve deneyim paylaşımlarıyla biz katılımcılarına sunuyor.
Know-How ve deneyimin işimizdeki öneminin arttığı bir çağda, Bilkent EMBA programı saygın öğretim kadrosu,iş dünyasından değerli konuklarıyla katılımcılarına güce ve başarıya giden yolda rehberlik etmektedir.

Nazan Gözay Gürbüz – EMBA 2014
Traces Havacılık Mühendislik ve Sertifikasyon Hizmetleri A.Ş. – Emniyet ve Tasarım Güvence Müdürü

EMBA programına katılım bence kişinin kendi gelişimi için yaptığı en faydalı yatırımlardan biri. Hangi seviyede çalışırsak çalışalım iş hayatında başarılı olmak için gerekli bir takım özelliklere ihtiyacımız var. Bunlardan ilki güçlü liderlik özellikleri, ikincisi ise uzun vadeli vizyon ve hedeflere sahip olabilmektir. EMBA programı, kişilerin hem liderlik yeteneklerinin gelişmesine hemde kişileri başarıya götürecek hedeflerine ulaşmada gerekli alt yapının oluşmasına katkı sağlamaktadır. Sonuç olarak, ne olduğumuzdan çok ne yaptığımız ve yapacağımız önemlidir. Bu nedenle, gelecekte yapacağımız başarılı işler ve alacağımız doğru kararlar için farklı bir bakış açısına daha ihtiyaç duyacağımıza inanıyorum. EMBA programı sayesinde yeni bir çift göze daha sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Oytun Çaylı – EMBA 2015
Knauf – SEMEA Bölgesi IT Müdürü

Bilkent EMBA…
Benim için bir okuldan ötesi…

Üniversiteden mezun olalı 11 yıl olduğu için tekrar okul sıralarına dönme ve zaman bulup devam etme konusunda kafamda soru işaretleri vardı. Fakat Bilkent EMBA öyle düşünülerek ve üzerinde çalışarak oluşturulmuş bir program ki sizi kendine bağlıyor ve dersleri büyük bir zevkle takip etmenizi sağlıyor. Şu an geriye baktığımda hiç ders kaçırmamış olmam, 7 ay önceki soru işaretlerinin çok güzel bir yanıtı bence.

Ders içerikleri ve programın yanı sıra sınıftaki kişilerin kaynaşması için de organizasyonlara zaman ve emek harcanmasını çok faydalı buluyorum. Bu sayede değişik sektörlerden ve yaş gruplarından çok değerli 40 tane arkadaşım oldu. Hocaların yani sıra kişilerin derse olan katkıları ve tecrübeleri de değişik bir öğrenme deneyimi sağlıyor.

Kendi bünyesindeki çok değerli hocaların yanı sıra Amerika’dan gelen hocalarla takviye edilmiş bir program olduğu için heyecan ve motivasyonum ilk günkü gibi taze. Aynı zamanda profesyonel yönetici buluşma günleri ile de değişik hikayeleri birincil ağızdan dinleme imkanı sağlıyor.

Şu an geriye dönüp baktığımda iyi ki bu programa başlamışım diyorum.

Özerk Sazak – EMBA 2015
Opteng Proje Mühendislik – Kurucu Ortak Genel Koordinatör

2008 ODTÜ İnşaat lisans ve 2010 UCF İnşaat Yüksek Lisans derecelerinde öğrendiklerimi yine ODTÜ’de aldığımız girişimcilik ruhu birleştirip ile iş dünyasına aktarmak adına meslektaşım ve lisans arkadaşımla beraber firmamızı kurduk ve kendi yelkenimizi açtık. Bu yenidünyada yöneticilik, finans, beşeri ilişkiler, risk yönetimi, pazarlama ve bunun gibi birçok başlığın da en az mühendislik bilgisi kadar değerli ve önemli olduğunu fark ettim. Bu eksiklikleri gidermek adına en iyi ve en doğru eğitimi alacağımız adres olan Bilkent EMBA programı bana kapılarını açtı. EMBA programı kattığı yeni bakış açıları ve geliştirdiği vizyonun yanında, iş dünyasından birçok üst düzey yönetici ile de bir arada olma fırsatı sunarak değişik pencerelerden bakan insanlar ile kendi mesleki alanımızın dışından tecrübeler de kazanmamıza yardımcı oldu. Bu profesyonel ortamda edindiğimiz bilgiler ise iş hayatımıza çok hızlı ve pratik bir şekilde yansıdı. Bu fırsatlar topluluğu ile sizlerin de biran önce tanışmasını tavsiye ederim!

Saadet Engin – EMBA 2014
Rönesans Holding – Finans Müdürü

Bilkent Excutive MBA, iş yoğunluğu içerisinde kendini geliştirmeye istekli yöneticiler için en uygun ders saatlerine ve ders programına sahip bir program olarak öne çıkmaktadır. EMBA Yönetimi ve Fakülte Kurulu, büyük bir titizlikle yaptıkları öğrenci seçimlerinde, farklı sektörlerden farklı konularda uzman yöneticilerin biraraya getirilmesi konusunda oldukça başarılıdırlar. Program başlangıcındaki oryantasyonda, “ice breaker” olarak uygulanan Temel Yelken Eğitimi ile; hem birbirimizle kısa sürede tanışma ve kaynaşmamızdaki katkıları hem de eğitmenlerimizin bizleri gözlemleyerek daha yakından tanıma istekleri, programa ne kadar büyük bir titizlikle yaklaştıklarının göstergesidir. Bu emeklerink arşılığında aramızda doğal olarak oluşan sinerji,programın en başından sonuna kadar devam etmektedir. Program; konularında uzman eğitmen kadrosuyla ve konuk konuşmacıları ile, hem bireysel hem takım proje çalışmalarıyla, farklı uzmanlık alanlarından gelen üstdüzey yöneticilerden oluşan katılımcıların sınıf içinde bilgi birikimlerini paylaşmaları ile hem fonksiyonel hem de teknik olarak donanımını artırmış bir yönetici olarak işhayatımıza devam etmemize büyük katkıda bulunmaktadır.

Matematik Mühendisliği lisans eğitimim ve alaylı Finans Yöneticiliğim üzerine farklı bakış açıları katmak, büyük resmi daha net görmek ve eksiksiz analiz edebilmek için katıldığım bu programda; hem Bilkent Ailesi ile tanışarak hem de sınıftak urduğum arkadaşlıklarla edindiğim eşsiz yeni bir sosyal çevre ile, bilgive yönetsel beceriler anlamında donanımını artırmış bir Finans Müdürü olarak mezun olmaktan dolayı mutluyum. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Sinan Oktay – EMBA 2015
Efes Türkiye – Satış Şefi

Bilkent Üniversitesi Executive MBA programında beklentilerimin üstünde sonuçlarla karşılaştım. Uzun yıllar süren iş yaşamımın önemli bir döneminde, kişisel ve kariyer gelişimimi hedeflediğim yönde ilerletmek için yüksek lisans programı arayışımda önüme çıkan seçenekler arasından Bilkent Üniversitesi’ni tercih ettim. Bilkent Üniversitesi’ni tercih etmemde pek çok faktörün etkili olduğunu ifade etmem gerekir. Öncelikli olarak program öncesi yapılan tanıtım toplantılarından başlayarak, kayıtlarda ve derslerde devam eden süreçte karşılaştığım profesyonel yaklaşımlar çok etkiledi. Öğretim görevlileri kadar sınıftaki katılımcıların değerli katkıları ile öğrenim sürecinin daha bütünleşik bir şekilde olması sağlanmaktadır. Katılımcı profilinin yüksek kalitesi ve tecrübesi ile vizyonumu ve profesyonel iş hayatımı geliştirici yönde pek çok önemli bilgi edindim. Derslerin zengin içeriklerle desteklenmesi ve proje ve sunum gibi uygulama ağırlıklı olması da büyük katkı sağlamaktadır. Bilkent Üniversitesi’ni tercih etmemdeki bir diğer önemli etken de Michigan Üniversitesi gibi dünyaca kabul görmüş bir okulla yapılan program ortaklığıdır. Ayrıca yerli ve yabancı davetli öğretim görevlilerinin de son derece değerli katkıları programı zenginleştirmektedir. Ders dışındaki zamanlarda özel konuşmacı konuklarla; iş dünyasının önde gelen isimlerine ulaşma şansının tanınmış olması da önemli bir ayrıcalık olmaktadır. Kısacası Bilkent Üniversitesi Executive MBA programı kariyerini, kaliteli bir yüksek lisans ile zenginleştirmek isteyen her profesyonel için önemli bir adım oluşturmaktadır.

Sunay Şanlı – EMBA 2015
Coca Cola İçecek – Satış Müdürü

Ben Coca -Cola İçecek şirketinde satış müdürü olarak görev yapıyorum , genç , tutkulu ve enerjisi çok yuksek bir ekibi yönetiyorum , ekibim ağrlıklı olarak “y” kuşağı çalışanlardan oluşuyor ve onları geleneksel yöntemlerle yönetmek neredeyse imkansiz, Bilkent EMBA programında güncel yönetim modelleri , gerçek örnekler ile detaylı şekilde inceleniyor , surekli farklı vakalar üzerinde pratik yapma fırsatı buluyoruz , derslerde herkes görüs ve düşüncelerini aktarıyor , daha önce bahsettiğim 2 nci nokta ise katılımcı profili, farklı sektörlerden deneyimli ve başarılı yöneticiler ile bir arada farklı bakış açılarını yakalama fırsatını buluyoruz , farklı sektörleri tanıyoruz , Bilkent EMBA programı ile iş dünyasında kendimi daha güçlü ve donanımlı hissediyorum. Bu ilk dönemde performans yönetimi , motivasyon , takım ruhu gibi iş hayatında son derece kritik konuları detaylı bir şekilde inceledik , öte yandan finansal analizler , istatistik , excel dersleri ile teknik donanımımızı arttırdık, özetle bir çok açıdan kendimizi geliştirme ve kişisel yetkinliklerimizi arttırma fırsatı yakaladık.

Uğur Can Ertürk – EMBA 2015
Johnson & Johnson – Klinik Destek Uzmanı

Bilkentli olmanın ayrıcalığı programa ilk başladığınız gün devreye giriyor. Profesyonel hocalar yılların deneyimine inat sanki arkadaşınızmış gibi oryantasyonda sizinle denize açılıyor. Programın eşsiz başlangıcı derslere de yansıyor. Sınıf arkadaşlarınızla oryantasyonda kurduğunuz diyalog ve profesyonel iş birliği grup projelerinde paylaşımlarınızı, iş hayatında ise deneyimlerinizi arttırıyor. Her meslek grubundan yeni kişiler ile sadece dünya değil kariyer vizyonunuzu da genişletiyorsunuz. Günümüzde profesyonel iş eğitiminin etkisi tartışılmaz. Emba da kariyer adımlarınızı atarken size kılavuz olabilecek nadir programlardan bir tanesi. İyi bir yönetici olmak isteyen ya da yeni yönetim becerileri, bakış açıları kazanmak isteyen herkesin bu deneyimi yaşamasını tavsiye ederim.

Volkan Savcıözen – EMBA 2014
HSBC – Kurumsal Bankacılık Kıdemli Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Değerli akademisyen ve profesyonellerden oluşan eğitmen kadrosuna sahip olan ve piyasanın içinden uzman konuşmacılarla zenginleşen program, iş/özel hayat dengesini gözeten takvimi ve çeşitli sektörlerden yetkin katılımcı profili ile profesyonel ve kişisel gelişimime beklentilerimin üzerinde bir katkı sağlamaktadır.

Erdal Tüzünoğlu – EMBA 2014
Turkish Petroleum Oil Field Services Company – Genel Müdür

Üst düzey yöneticilik hayatımda organize bilgi edinme ve bu bilgi ile daha efektif iş üretme motivasyonu ile Bilkent EMBA eğitimine başladım.

EMBA programının en göze çarpan avantajları modüler olması ve elde edilen bilgilerin kolaylıkla iş alanına uygulanabilir olması idi.

Enerji sektöründe kurucu genel müdür olarak 2 farklı şirketin organizasyonunda görev aldım. Bunlardan birincisi Bilkent’teki EMBA öğrenimimden önce diğeri sonra gerçekleşti.

Bilkent EMBA eğitimi sonrasında, yeni şirketimi tasarlarken ve formatlarken önceki iş tecrübelerim yanında vizyon oluşturma, iş planını ve hedefleri belirleme , uluslar arası iş geliştirme alanlarında çok daha etkili ve hedefe yönelik bir yöneticilik becerisi ile hareket edebildiğimi fark ettim. Hukuki ve mali hususlarda da artan yetkinliğimde bütçe/yatırım planlama ve uygulama alanlarında karar süreçlerinde etkin yönlendirme kabiliyetim artmıştır.

EMBA sürecinde Türkiye’de ve Amerika’da yaptığımız iş hayatına uygulanabilir çalışmaların şirketimin organizasyon yapısını kurgulama, süreçleri tanımlama ve etkin karar mekanizmaları oluşturmada bana yol gösterdiğini gördüm.

Sonuç olarak Bilkent EMBA için harcadığım zamanı ve emeği gereğince yapılmış ve meyvelerini gecikmeden toplayabildiğim doğru bir yatırım olarak değerlendiriyorum.

Kemal Sultanoğlu – EMBA 2013
Arçelik A.Ş. Beko Satış Bölge Satış Yöneticisi

Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü mezunuyum. Arçelik AŞ Beko Satış Bölge Satış Yöneticisi olarak görev yapmaktayım.

Günümüz dünyası sürekli olarak değişimi ve geniş açılı olarak süreçleri yorumlamayı gerektiriyor. Beklentinin her açıdan çok yüksek olduğu profesyonel hayatta, kişisel gelişimim, daha donanımlı, geleceğin yöneticisi kriterlerini yükseltmek hedefi ile EMBA’ya katıldım.

Programda 4 modülü başarı ile tamamladım. Program, bilgi ve tecrübe haznem, olaylara bakış açım, yorumlarım, finansal, yönetimsel, liderlik özelliklerim, kendimi farklı hissettirecek düzeyde geliştiriyor.

Tüm bunların yanında, sınıf ortamında kazandığım dostlukların, çok değerli fikir alışverişlerinin, en az akademik bilgiler kadar değerli olduğunu biliyorum ve hissediyorum.

Adil Tanık – EMBA 2012
Liv Hastanesi Ulus – Başhekimi

EMBA ya başlama nedenim; bir süreden beri sürdürmekte olduğum yöneticilik görevlerimde; yapmış olduğum uygulamaların, düşünce tarzımın, teorik bilgilerimin yetersiz olabileceğini ve bunları desteklemem gerektiğini düşünmemdi. Bilkent de geçirdiğim 2 yıl sonunda geriye dönüp baktığımda, derslerini almış olduğumuz, bilgilerinden yararlandığımız hocalarımızın bizlere kazandırmış olduğu bilgiler ışığında yöneticilik yaşantımda kendimi çok daha rahat ve güvenli hissettiğimi fark ettim. Gördüğüm eğitimin ve kazandığım deneyimin çok değerli olduğunu yaşadıkça daha fazla hissedeceğimi biliyorum.

Yücel Yazar – EMBA 2011
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası – Protokol Müdürü ve Basın Sözcüsü

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nce, kurumların çalışan orta ve üst düzey yöneticilerin ihtiyaçları gözönünde tutularak tasarlanmış ve yürütülmekte olan “Executive MBA (Yönetici MBA)” lisansüstü programına 2009 yılında katılarak 2011 yılında bitirdim. Gerek yönetici gerek çalışan olarak uzun yıllar boyunca edindiğim deneyimleri, seçkin bir akademik kadro sayesinde geliştirmek, zaman içinde yenilenmesi gereken akademik bilgileri en güncel uluslararası akademik bilgilerle yenilemek ve bu sayede mesleğimin daha üst kademelerinde üstleneceğim görev ve sorumluluklarda ihtiyaç duyduğum analitik düşünme ve karar verme yeteneğimi artırma şansını elde etmek kariyer hayatımdaki en isabetli ve en önemli iş olmuştur. Bilkent Üniversitesi “Executive MBA (EMBA)” programının, AACSB akreditasyonu, akademik ve reel sektörde kabul edilmiş kalitesi, üstün nitelikli öğretim üyesi kadrosu ile İşletmecilik alanında edindiği haklı yeri mezunlarıyla paylaştığı seçkin network’ü ile bu amaç doğrultusunda ilerlemek isteyen yöneticiler için en doğru yer olduğuna içtenlikle inanmaktayım.

Mustafa Uçak – EMBA 2010
GMS Generra İnşaat Ltd, GMS Eğitim Kurumları Ltd., Okuman Medikal Sistemler Ltd. Genel Müdürü, Doktorlar Eğitim Kurumları Koleji Yönetim Kurulu Başkanı

İki yıl süresince EMBA’nın hiçbir dersini kaçırmadan, her derse interaktif olarak katılabilmek için yapmış olduğum iş ve seyahat programlarım sayesinde, EMBA sonrası daha organize biri olarak çalıştığımı söylemeden edemeyeceğim.

İş ve seyahatleri bırakmadan pratik ve teorik bilgilerin harmanlandığı, sadece eğitim programından değil, farklı sektörlerde yönetim deneyimine sahip sınıftaki paydaşlarımdan da çok şey öğrendiğim EMBA programını kendisini geliştirmek isteyen her profesyonel yöneticiye tavsiye ederim.