2024 ÜNİVERSİTE ADAYLARINA BİLGİ

Yüz yüze/Çevrimiçi Kampüs Ziyaretleri, Meslek Seminerleri, Fakülte/Bölüm Tanıtım Programları,  Kontenjanlar, Taban puanları/Başarı Sırası ve diğer tüm gerekli bilgilere detaylarıyla buradan ulaşabilirsiniz!
ÖĞRENCİLERİMİZİN VE MEZUNLARIMIZIN FAKÜLTEMİZ HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

“Buraya gelmeden önce ve mezun olduktan sonra neler ile karşılaşacağını emin olun kimse bilmiyor. Çok büyük bir karar veriyorsunuz, farkındayım. Fakat hepiniz buraya düşünmeyi öğrenmek için geliyorsunuz. Bu yüzdendir ki FBA tecrübeniz süresince hem çok sınanacak hem de çok eğleneceksiniz. Hepsinden de önemlisi: farkına bile varmadan çok şey öğreneceksiniz. Unutmayın, lisans eğitiminiz boyunca hayatınızda her şey olabilir bu yüzden hiçbir zaman pes etmemelisiniz. Çünkü okul bittiği ve iş dünyasına girdiğiniz an şunu göreceksiniz: Bilkent FBA, tüm okul ve fakültelerden farklı olarak maddi ve manevi anlamda ellerini her zaman sırtınızda tutan büyük bir ailedir ve bu ailenin tüm fertleri değişen geleceğe adapte olabilen birer dünya vatandaşıdır. Bunu sağlamak amacıyla FBA, henüz büyük resmin köşesi bile görünmeden gelecekteki bütün olası seçimlerinizle fark yaratan birer iş insanı olabilmeniz için çevik ve candan bir şekilde çalışır. Durmaksızın gelişen ve büyüyen bu aileye katılmanız ve sonsuza kadar bir parçası olmanız dileğiyle…”
Nur Beril Özdemir

“Küçüklüğümden beri, ilk defa bir yerde, sorduğum sorulara bu kadar büyük bir ilgiyle yanıt aldım. Bunu söylemem belki birçok hocama ilginç gelecektir fakat ben bile sormaktan yoruldum ama onlar yanıtlamaya devam etmekten yılmadılar. Yeri geldi anlamadığım, yeri geldi sadece merak ettiğim bir konu için akşamlarını bana hibe ettiler. Bilkent İşletme’de geçirdiğim 4 seneden sonra daha da emin bir şekilde söyleyebilirim ki ileride fark yaratacağım her alan, hocalarımın benim için sarf ettikleri emeklerin eseri olacaktır.”
Batuhan Kuzu

“Birikimin her türlüsünün çok kıymetli olduğu günümüz dünyasında, hem sosyal hem akademik açıdan çizdiğim her yolun arkasında duruşuyla; doğru soruyu sorarak düşünmeyi, okumayı ve çözümcü yaklaşımı öğretişiyle; kişisel gelişime de önem veren proje ve sunum odaklı alan derslerinin yanında, kendimi istediğim her alanda yetiştirmemi sağlayan seçmeli ders imkanıyla; her zaman gurur duyduğum global geçerliliğiyle ve en önemlisi kendimi daha iyi tanımamı sağlayan tamamlayıcı sistemiyle Bilkent İşletme Fakültesi, her zaman hayatımın en kıymetli parçalarından biri olarak kalacak. Geçirdiğim dört muhteşem senenin bana öğrettiği en önemli şey: İşletme, Bilkent Üniversitesi’nde okunur!”
Sanberk Çinier