Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi, çağımızın sürekli gelişen iş ortamına çabuk uyum sağlayabilen, insan ilişkilerinde başarılı, takım çalışmasında lider yöneticiler yetiştirmektedir.

Öğrenciler, lisans programının ilk yılında aldıkları iktisat, istatistik, psikoloji ve sosyoloji gibi derslerle oluşturdukları temeli, sonraki iki yılda işletme disiplininin önemli yapıtaşları olan yönetim, pazarlama, üretim, finansman ve muhasebe dersleriyle güçlendirmektedir. Sentez ve uzmanlaşmadan oluşan son aşama ise stratejik yönetim ve çözümleyici düşünme becerilerini zenginleştirme amaçlıdır.

Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi, iş idaresi ve işletme eğitimi veren yükseköğretim kurumlarını değerlendiren ve merkezi ABD’de yer alan The Association to Advance Collegiate Schools of Business (AACSB) kuruluşunca akredite edilmiş ilk Türk işletme bölümüdür. Öğretim üyelerinin yaptıkları uluslararası bilimsel yayınlar ve araştırmalarla alanında Türkiye’deki öncülüğünü sürdürmekte, dünyada ise birçok işletme programının önünde yer almaktadır. Bölüm, finans ve yatırım piyasalarının en prestijli kurumlarından Chartered Financial Analyst Institute ile program ortağı olarak modern eğitim anlayışına yeni bir açılım katmıştır.

İşletme Fakültesi mezunları, alanlarındaki yeni eğilimlere, araştırmacılığa ve teknolojik uygulamalara yatkınlıklarıyla öne çıkarlar. Kariyer planlarını bankacılıktan denetime, insan kaynaklarından satışa, yönetim danışmanlığından pazarlamaya uzanan geniş bir çerçevede sürdürebilirler. American Express, Ernst & Young, Ford, Henkel, McKinsey & Company, Merrill Lynch, Nike, Peppers & Rogers, PricewaterhouseCoopers, Procter & Gamble, Eczacıbaşı, Rekabet Kurumu, Roketsan, T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu mezunların başarıyla görev yaptığı kuruluşlardandır. Lisansüstü eğitime yönelenlerin tercih ettiği kurumlara ise Cornell, Freiburg, Harvard, Purdue ve UC Berkeley üniversiteleri örnek gösterilebilir.
“İşletme Fakültesi, hızla değişen ve gelişen iş dünyasının karmaşık problemlerine çözüm üretebilme kapasitesine sahip yöneticiler yetiştirmektedir. Öğrencilerimiz daha mezun olmadan işletmeciliğin alt dallarında uzmanlaşabilme imkanına sahip olmakta ve hedefledikleri sektörlerde daha hızlı adımlarla başarıya ulaşmaktadır.”