Bilkent MBA Programı başarılı akademik geçmişe sahip ve kariyer hayatlarına başlamış yüksek lisans adayları için üç faklı uzmanlık alanı sunmaktadır:

– İnovasyon ve Teknoloji Start Up
– Kurumsal Kariyer
– Uluslararası Kariyer

İnovasyon ve Teknoloji Start Up uzmanlık alanı, bu yıl itibariyle MBA programı kapsamına dahil edilmiştir. Bu alan özellikle mühendislik, moleküler biyoloji, nano teknoloji gibi alanlardan mezun olan ve teknoloji şirketi kurmak isteyen ya da teknoloji şirketlerinde kariyer yapmayı hedefleyen öğrencilere yöneliktir.

Kurumsal Kariyer uzmanlık alanı, lisans eğitimlerini işletme haricindeki alanlarda tamamlamış, çalışmaya hayatına yeni atılmış ve kendilerini yönetici pozisyonu için hazırlamak isteyen öğrencilere yöneliktir.

Uluslararası Kariyer uzmanlık alanı ise kariyer hayatlarına yurt dışında devam etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Hollanda Tilburg Üniversitesi ile ortak yürütülen çift diploma programı kapsamında öğrenciler, Bilkent Üniversitesi’nde MBA programlarının son dönemini  bitirmeden önce, Tilburg Üniversitesi’nin tezli yüksek lisans programına kayıt olup, yüksek lisans programlarına Hollanda’da devam edebilmekte, her iki üniversite de sunulan yüksek lisans derslerini tamamlayarak, çift diploma almaya hak kazanabilmektedir.