Bilkent MBA Programı çalışan ve tam zamanlı eğitimlerine devam eden öğrencilerin bir arada, birbirlerinin tecrübelerinden faydalanarak derslere devam etmelerini sağlayacak bir yapıda sunulmaktadır.

MBA öğrencileri programa bir hafta süren “Bilcamp” uyum programı ile başlarlar. Bu hafta içerisinde liderlik ve genel işletme ilkelerini akademik bağlamda anlamalarını sağlayacak bir altyapı oluştururlar. Her öğrenci kendi kariyer hedefleri doğrultusunda, öz farkındalıklarını ve geliştirmeye açık olan yönlerini keşfederler. Bu farkındalık sayesinde öğrenciler MBA Programı öğelerinden en üst seviyede faydalanabileceklerdir. “Bilcamp” haftasını tamamlayan öğrenciler liderlik yönlerini keşfetmeye hazır bireyler ve bu bireylerden oluşan bir ekip olarak derslerine başlarlar.

MBA Müfredatı 10 temel ders ve 6 seçmeli dersten oluşmaktadır. Tüm MBA kodlu dersler hafta içerisinde 15:40-18:30 ile 18:40-21:30 saatleri arasında sunulmaktadır.

Üniversite genelinde sunulan tüm 5XX kodlu (7,5 ECTS kredi yükü olan) dersler seçmeli ders olarak alınabilir. Temel derslerin tümü her öğrenci için zorunludur.

Yönetici MBA Programı katılımcılarıyla birlikte ABD’ye yapılan Yurt Dışı Rekabet Stratejisi Gezisine katılan MBA öğrencileri, Global Rekabet Stratejisi Programı kapsamında alabilecekleri 3 Bilkent kredisini bir seçmeli ders olarak saydırabilirler.

Akademik Hazırlık

Hazırlık programında alınacak dersler her öğrencinin kişisel akademik altyapısı ve kariyer hedeflerine göre belirlenir.

Daha önce İşletme alanında eğitim görmemiş öğrenciler için hazırlanmış hazırlık programı derslerini aşağıda görebilirsiniz.

Ders Kodu Ders İsmi
MBA 511 Muhasebe
MBA 532 Pazarlama Yönetimi
MBA 561 Kurumların ve Çalışanların Yönetimi

MBA akademik danışmanının ve Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün onayıyla öğrenciler akademik hazırlık programındaki dersleri, İşletme Fakültesi’nde sunulan başka derslerle değiştirebilirler.

Temel Dersler

Ders Kodu Ders İsmi
MBA 500 Bilcamp
MBA 503 İşletme İktisadı
MBA 522 Kurumsal Finans
MBA 542 Üretim ve Operasyonların Yönetimi
MBA 553 Veri Modellemesi ve Karar
MBA 591 Strateji Yönetimi
MBA 592 İş Simülasyonu Projesi
MBA 602 MBA Projesi

Seçmeli Dersler

6 seçmeli ders, en az 18 Bilkent kredisi değerinde

Üniversite genelinde sunulan tüm 5XX kodlu 3 Bilkent kredisi/7,5 ECTS kredi yükü olan dersler

İşletme Fakültesi’nde sunulan bazı seçmeli dersler :

Pazarlar ve Rekabet, Tüketici Davranışları, Grup Süreçleri ve Takım Dinamikleri, Uluslararası Yöneticiler için Liderlik, Globalleşme Yoluyla Büyüme, Risk Yönetimi, Tedarik Zinciri Yönetimi, Fiyatlama Stratejileri, Gelir Yönetimi ve Proje Yönetimi ve Global Rekabet Stratejisi Programı. Ayrıntılı bilgi için lütfen bağlantıyı takip edin.

Yaz Okulu

  • Yaz okulu döneminde en az üç seçmeli ders alabilirsiniz. Bu sayede MBA Programını kendi ihtiyaçlarınıza göre şekillendirip, dilerseniz daha hızlı mezun olma fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • Yaz okulu derslerimiz ağırlıklı olarak üniversitemizi ziyaret eden uluslararası hocalar ve Bilkent fakülte üyeleri tarafından sunulmaktadır.
  • Ayrıca uluslararası ortaklarımızın öğrencilerini de yaz okuluna davet ederek MBA öğrencilerimize uluslararası bir deneyim sunmaktayız.