Bilkent Executive MBA Programı hakkında ayrıntılı bilgileri yüzyüze almak ve kişisel kariyer hedeflerinizi paylaşmak için sizleri tanıtım toplantılarımıza katılmaya davet ediyoruz.

1. Tanıtım Toplantısı 14 NİSAN 2017

2. Tanıtım Toplantısı 25 MAYIS 2017

Toplantılara katılım bildirimleri ve kendi kurumunuzda yapabileceğimiz kurumsal tanıtım başvuruları için lütfen Program Koordinatörümüzle iletişim kurunuz:

Zeliha Beydoğan Baran
Executive MBA Programı Koordinatörü
Telefon: (+90) (312) 290 1611
E-posta: zelihab@bilkent.edu.tr

Executive MBA 2016 katılımcıları, Orhaniye’de 29 Eylül-2 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ankara Yelken Kulübü’nün “Denizde Liderlik ve Takım Ruhu” eğitimi verdiği bir oryantasyon ile Executive MBA programa başladılar. Katılımcılar, ekip ruhu oluşturmayı hedefleyen bu eğitim süresince bir takım çalışmasında hep birlikte yer aldılar ve farklı görevleri dönüşümlü olarak yerine getirdiler.

Bilkent Executive MBA 2014 sınıfı  Amerika eğitim seyahati 14-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Katılımcılar  University of Michigan’s Ross School of Business tarafından hazırlanan bir haftalık Rekabet Stratejisi eğitimine katıldılar.

Bilkent Executive MBA 2015 sınıfı, Ankara Yelken Klübü tarafından gerçekleştirilen Temel Yelken Eğitimi ile oryantasyon programlarını tamamladılar.

Bilkent Executive MBA 2013 sınıfı diplomaları aldılar.

Bilkent Üniversitesi Executive MBA Programı tanıtım toplantısı 12 Haziran’da gerçekleşti..

Bilkent Executive MBA katılımcıları ve mezunları Executive MBA Pikniği’nde bir araya gelerek eğlenceli bir Pazar günü geçirdiler.

Bilkent Executive MBA 2013 sınıfı  Amerika eğitim seyahati 14-21 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.  Seyahat Chicago’da CME Group Inc.(Chicago Mercantile Exchange) ziyareti ile başladı. Ardından University of Michigan’s Ross School of Business’da yapı.

17 Nisan 2015’te Büyümenin Yönetimi dersi kapsamında Executive MBA katılımcıları ile bir araya gelen yemeksepeti.com kurucu ortağı Melih Ödemiş yemeksepeti.com’un büyüme stratejisini anlattı.

Intel Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Başkanı Çiğdem Ertem Executive MBA Yönetici Buluşmaları kapsamında 10 Nisan 2015’te bizlerleydi.

Bilkent MBA programı mezunlarından olan Çiğdem Ertem ” Krizde Büyüme ” konulu konuşması sırasında, 2009 yılında bilgisayarlarda ki 18% KDV oranının, %8’e düşürülmesi ile sağlanabilecek ekonomik canlanmayı anlatan bir raporu Maliye Bakanlığı’ na sunduklarını, tekliflerinin kabul edilmesinden sonra sivil toplum örgütleri ve üreticilerle birlikte reklam ve PR kampanyası yürüttüklerini anlattı. Intel Turkiye’nin 2009 yılında dünya da bilgisayar satışları büyüyen tek ülke olduğunu belirtti.

24 Ocak 2015’de Başkanbakanlık Başmüşaviri Murad Bayar Executive MBA sınıfında bizlerleydi.

Kamu hizmeti süresince karşılaştığı örneklerden de yola çıkarak “Risk Yönetimi” konusundaki deneyimlerini bizlerle paylaştı. Vaka çalışması sırasında da görüşleriyle renk kattı.

Liderlik derslerinin bir parçası olarak Executive MBA 2014 sınıfı 10 Ocak 2015 günü Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ve şef Işın Metin eşiliğinde bir çalıştaya katıldılar

Işın Metin katılımcılara, “Yönetmek için önce niyetli olmalısınız. Kararlı olmanız, istemeniz, yükü hissetmeniz, net olmanız, düşüncelerinizi duymanız gerekir. Samimiyet, malzemenizi iyi bilmek, teknik ile özgünlüğünüz arasındaki denge, yönetiminizi farklılaştırır.” diyerek çalıştayı sonlandırdı.

Elif Gültürk

Bu güzel deneyimle bir kez daha anladım ki siz kararlı iseniz ekibiniz de bir o kadar kararlı ve uyumlu oluyor. Sahneye çıktığımda kararlıydım; genç orkestra da bunu fark etti. Size verilecek görev ufacık bir görev dahi olsa; siz onu ilk defa da yapıyor olsanız; bir lider olarak kendinize güvenmeli ve korkularınızı ya da şüphelerinizi ekibinize asla yansıtmamalısınız.

Semra Boğa

Bilkent Executive MBA programındaki orkestra deneyimini şirketime uyarladığımda şunu düşünüyorum; Orkestrada bir şef için hangi sazın ne ses vereceğini bilmek çok önemli. İş hayatında da personeli tanımak, onların yetkinliklerini analiz etmek ve uygun pozisyonda çalıştırmak, onlara gerektiği kadar özgürlük alanı bırakmak ve gerekli durumda vurucu darbeyi yaptırmak her zaman liderin görevi. İletişim problemi yaşayan şirketleri bu ders sayesinde şimdi çok daha rahat analiz edebiliyorum.

Dr. Vahdettin Ertaş, Chairman of Capital Markets Board of Turkey (SPK)To Be Invited Speaker at the Faculty of Business Administration

Dr. VAHDETTİN ERTAŞ, Chairman of Capital Markets Board of Turkey (SPK)To Be Invited Speaker at Faculty of Business Administration

On October 24, The Faculty of Business Administration welcomed Capital Markets Board of Turkey (SPK) Chairman Dr. Vahdettin Ertaş in Executive MBA Class of 2016. In Dr. Banu Sultanoğlu’s “Foundations of Quantitative Methods and Financial Reporting” class Dr. Ertaş talked about Turkish economy as well as the developments of financial reporting system in Turkey. In the first part of his speech, he assessed the current and future structure of Turkish economy and capital markets. In the second part, he discussed the financial reporting system of Turkish public and private companies. Following his speech Dr. Ertaş responded to numerous questions from the Executive MBA participants.

Vahdettin Ertaş Biography:

Dr. Vahdettin Ertaş is the Chairman of the Capital Markets Board of Turkey (CMB). He also serves as the Chairman of the Board of Directors of the Investor Compensation Centre and the COMCEC Capital Markets Regulatory Forum. Most recently, he was appointed as a member of the Supervisory Board of Child and Youth Finance International. He graduated from the Ankara University Faculty of Political Sciences in 1987 with a degree in Management. He holds a Master’s degree from both Hacettepe University and the Lancaster University. He received his PhD in Management from Hacettepe University in 2012.

New Executive MBA Students Set Sail for New Horizons!

The Bilkent University Faculty of Business Administration organized a hearty welcome for new participants in the Executive MBA program, with this year’s orientation taking place at the coast in Bodrum September 18-21, 2014. Arranged in collaboration with the Ankara Sailing Club, the three-day workshop, entitled “Leadership on the Sea and Team Spirit,” offered a unique approach to business leadership for the 36 students beginning the program.

Read More

Abdülkadir Konukoğlu- Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı

25 Nisan 2014 tarihinde TPAO Sosyal Tesisleri’nde yapılan “Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları” etkinliğinde Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu EMBA katılımcıları ve mezunları ile biraraya geldi.

Selim Zafer Ellialtı – Suvla Şarapları ve Kilye Doğal Ürünleri Kurucusu

Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları etkiliği kapsamında Bilkent Otel ‘de düzenlenen akşam yemeğinde Suvla Şarapları ve Kilye Doğal Ürünleri Kurucusu Selim Zafer Ellialtı şarap ikramı ile EMBA katılımcıları ve mezunlarına değerlendirmelerini aktardı.

Executive MBA mezunları ve katılımcıları aileleri ile birlikte Fakültemiz hocalarının da katıldığı Bilkent Otel’de yapılan Pazar Brunch’ında bir araya gelerek güzel bir gün geçirdiler.

Abdullah Atalar – Bilkent Üniversitesi Rektörü – Bilkent Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Murahhas Üyesi

Bilkent Otel’de gerçekleştirilen 2014 yılının ilk “Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları” etkinliğinde EMBA Klubü, Bilkent Üniversitesi Rektörü ve Bilkent Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Atalar’ı konuk etti.

Executive MBA 2012 sınıfı katılımcılarımızdan Gürkan Özaslan 01.07.2013’ten itibaren Bilkent Holding’teki Kıdemli Denetçi görevinden Mali İşler Müdürü görevine atanmıştır. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

25 Nisan 2013 – Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları

Murat Özyeğin – Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Strateji ve İş Geliştirme Bölümü Başkanı

EMBA öğrencileri ve mezunlarının katıldığı “Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları” etkinliğinin dördüncüsü, 25 Nisan 2013 Cuma akşamı Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Strateji ve İş Geliştirme Bölümü Başkanı Sayın Murat Özyeğin’nin katılımıyla Limak Ambassadore Otel’degerçekleşti.

Nisan 2013 – Seyit Yılmaz (EMBA 2012)

EMBA 2012 sınıfı katılımcılarımızdan Seyit Yılmaz, Türk Telekom içerisinde İK Servisleri ve İşe Alım Grup Müdürlüğü pozisyonundan, 28 Aralık 2012 tarihi itibari İK Servisleri Direktörlüğü görevine atandı. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

22 Mart 2013 – Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları

Önder Sezgi -Bilkent Holding CFO

EMBA öğrencileri ve mezunlarının katıldığı “Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları” etkinliğinin üçüncüsü, 22 Mart 2013 Cuma akşamı Bilkent Holding CFO’su Sayın Önder Sezgi’nin katılımıyla Bilkent Otel’de gerçekleşti.

02 Şubat 2013 – Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları

Akın Gökyay Nurus Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı

EMBA öğrencileri ve mezunlarının katıldığı “Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları” etkinliğinin ikincisi, 2 Şubat 2013 Cuma akşamı Nurus Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Akın Gökyay’ın katılımıyla Bilkent Otel’de gerçekleşti.

Ocak 2013 – Anıl Sevinç (EMBA 2012)

EMBA 2012 katılımcılarımızdan, Gama Enerji A.Ş’nin, iş geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Anil Sevinç, Gama Enerji A.Ş’nin Ürdün Krallığı’nda bulunan 1.2 milyar dolar kıymetindeki yatırımı Disi Water Company şirketine Genel Müdür olarak atanmıştır. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ocak 2013 – Cem Çobanoğlu (EMBA 2012)

EMBA 2012 sınıfı katılımcılarımızdan Cem Çobanoğlu, Turkcell içerisinde Samsun Bölge Tesis ve Bakım Takım Lideriliği pozisyonundan, 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile Globaltower bünyesinde Kuzey Anadolu Bölge Tesis ve Bakım Müdürlüğü görevine atandı. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

07 Aralık 2012 Executive MBA Danışma Kurulu Toplantısı

Executive MBA Danışma Kurulu üyelerinden Hüseyin Leblebici, Kaan Başaran ve Halil Çopur’un ve Executive MBA Komite üyelerinin katıldığı ilk Executive MBA Danışma Kurulu Toplantısı, 07 Aralık 2012 tarihinde İşletme Fakültesi’nde yapıldı.

06 Aralık 2012 -Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları – Nusret Cömert

EMBA katılımcıları tarafından organize edilmeye başlanan “Bilkent İşletme Yönetici Buluşmaları” etkinliğinin ilki, 6 Aralık 2012 akşamı Limak Ambassadore Hotel’de gerçekleşti.

EMBA mezunlarının ve katılımcılarının katıldığı bu organizasyona, konuk konuşmacı olarak, Shell Enerji A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte olan Harvard Üniversitesi’nde İleri Liderlik Akademisi üyesi Nusret Cömert katıldı.

28-29-30 Eylül – Executive MBA 2012 Oryantasyonu

Executive MBA ile Yelkenler Fora!

Bilkent Üniversitesı İşletme Fakültesi, yöneticilere yönelik Executive MBA programına yeni başlayacak 34 katılımcı için, Ankara Yelken Kulübü’nün “Denizde Liderlik ve Takım Ruhu” eğitimi verdiği bir oryantasyon programı düzenledi (Bodrum, 28-29-30 Eylül). 27 Eylül akşamı Bodrum’a hareket eden grubu, havaalanında katılımcılardan TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer ağırladı.

Katılımcılar, ekip ruhu oluşturmayı hedefleyen bu eğitim süresince bır takım çalışmasında hep birlikte yer aldılar ve farklı görevlerı dönüşümlü olarak yerine getirdiler. Denizcilik dili ve kültürü ile tanıştılar; risk, değişim ve zaman yönetimi ile liderlik becerilerini belki de ilk defa böyle bir atmosferde sınama olanağı buldular. Rüzgâr ve hava koşulları da yelken açmaya elverişli olunca yüksek bir motivasyonla eğitimlerini tamamladılar.

İlk öğrencilerini 2008-2009 akademik yılında kabul eden Executive MBA programından bugüne kadar 101 yönetici mezun oldu. İçinde bulunduğumuz 2012-2013 akademik yılında ise ortalama 12 yıllık iş tecrübesine sahip 63 katılımcı programa devam ediyor.

Executive MBA programını aktif yöneticileri üst yönetim ve liderlik konumlarına taşıyacak biçıimde tasarlayan Bilkent Ünıversıtesi İşletme Fakültesi, ABD merkezli “Association to Advance Collegiate Schools of Business” (AACSB) kuruluşundan akreditasyon belgesi almış ilk Türk işletme fakültesidir.